۱۳۹۱/۴/۲۱

آقای پهلوی اگر سخنان منتسب به شما در فوکوس آنلاین درست باشد دیگر ارزش و اعتباری برای شما قائل نیستم

خیلی صریح و بی پرده صحبت می کنم و امیدوارم که نوشته من که یکی از نویسندگان تاحدی شناخته شده بالاترین هستم به دست شما برسد. برخی می گویند از مبارزان و مدافعان مشهور حقوق بشر چون شما انتقاد نکنم چون مانع اتحاد و سبب خشنودی مستبدان است، هرچند که من این حرف را باور ندارم و از نظر من تا زمانی که انتقاد نباشد شفاف سازی وجود ندارد ضمن این که تبعات آن می تواند در آینده بدتر باشد، همینطور که طبیعتا نمی توانیم دقیقا مانند هم فکر کنیم. من در گذشته نیز راجع به شما نوشته ام (+) و همگان می دانند که نسبت به سلطنت چه موضع و انتقاداتی دارم (+). اما همیشه نسبت به شما به دیده احترام نگریسته ام اما ظاهرا چند روز اخیر نوشته ای از طرف شما در وبسایت فوکوس آنلاین منتشر شده است، هرچند که سخنان منتسب به شما در هفته نامه فوکوس توسط وبسایت خود شما رد شده، اما برای من و بسیاری دیگر قانع کننده نبوده است. سخنان هر فرد می تواند معیار سنجش او باشد. البته این که دایم سخنانی واحد تکرار کرده اید و بعد در هفته نامه ای به نام فوکوس برخی حرف های ناگفته بیرون می آید ممکن است شک برانگیز باشد، اما از سوی دیگر باید گفت که خطای ترجمه تا به این حد نمی تواند باشد و حتما حرف هایی را به این شیوه و یا مشابه آن زده اید چون متاسفانه شاید خیال کرده اید که مردم ایران هفته نامه فوکوس را به زبان فارسی ترجمه نمی کنند و از محتوای آن بی اطلاع خواهند ماند، و حال که قضیه به اصطلاح رو شده است، آن را کتمان می کنید!
آقای پهلوی شما اعلام کرده اید که پادشاه قانونی ایران هستید و نمی توانید کتمان کنید!  شما به هیچ وجه ادعای پادشاهی نمی توانید داشته باشید چون حکومت سلسله پهلوی منقرض شد و تمامی ماجرا پایان پذیرفت. شما باید برای آزادی ایران تلاش کنید چرا به فکر تاج و تخت هستید؟ این جاهطلبی ها را رها کنید. پدر شما شاه بوده خب بوده است، آن دوران تمام شد و 34 سال از آن دوران گذشت و شما تنها یک شهروند ایرانی و فعال سیاسی هستید که روزگاری پدر شما بالاترین منصب سیاسی کشور را داشته و خودتان ولیعهد بوده اید، ولی خب پس انقلاب ٥٧ (چه درست یا چه نادرست) این قضایا هم تمام شد و حرف های شما تحمیل بیجاییست. نکته منطقی این که پدر شما شاه بوده است و پدر شما هم طبق پدر بزرگ شما شاه شده است، اما پدربزرگ شما که البته خوبی ها و خدمات او را هم فراموش نمی کنیم روزگاری یک شهروند معمولی و قزاق، و پسر یک رعیت بوده است که ناگهان با کودتا به قدرت رسید. منظورم دقیقا این است که بنیان پادشاهی که شما از آن دم می زنید روی آب است و اصلا اعتبار و منطقی ندارد. افرادی یکشبه بر اساس جابه جایی قدرت به منصبی رسیدند و اعقاب ذکور آن ها نیز ناگزیر به همان منصب پدر رسیدند، و تا آنجا که تاریخ به خاطر دارد استبداد بوده است، حال که ٣٤ سال سلسله پهلوی تمام شده است. اگر شما خود را شاه می دانید پس شاهزادگان بسیاری باید از سرتاسر کشور بلند شوند و خود را از نسل پادشاهان گذشته بنامند! حال اگر بر فرض روزی پادشاهی در مملکت برقرار شود (طبق اکثریت آرا) شما امتیاز خاصی نسبت به سایرین نخواهید داشت! این که شما برخی اوقات به جنایات پدر خود نیر اعتراف می کنید، گواه بر آن نمی شود که شما پادشاه آینده خوبی برای این مرز و بوم باشید! بلکه شما می بایست از اندیشه پادشاهی در آیید و اعتبار و آبروی خود را بیش از این نبرید. شما تنها به عنوان یک فعال سیاسی شناخته شده محترم بودید که حالا آن را هم برای بسیاری از دست دادید.


پس نوشت: راستی آقای پهلوی ظاهرا یک وکیل آلمانی هم برای این امر گرفته اید! مبارک باشد!۱ نظر:

 1. دادگاه ویژه روحانیت مایه ننگ و شرمساری هر ایرانی است. "

  اگر کاپیتولاسیون که به واسطه وحشیگری و اعمال تروریستی مسلمانان و آخوندها به وجود آمد و مایه تبعیض بین ایرانیان و خارجیها بود، دادگاه ویژه روحانیت مایه تبعیض بین آخوندها و ایرانیان است.

  http://www.radiofarda.com/content/f4_rahrovan_mehr_kin_us_iran_relations_part_eight/2257084.html

  مردم ایران میخواهند بدانند نتیجه دادگاه تجاوز آیت الله بهجت به زن و دختر و عروس خادم مسجد چه شد؟ و یا نتیجه تجاوز یک روحانی به یک پسر جوان بسیجی که در اینترنت پخش شد به کجا رسید؟ و یا آمار هزاران مورد دیگر از تعرض روحانیت به حقوق مردم چه بوده است؟
  مگر محمد و علی دادگاه ویژه روحانیت داشتند؟
  آیا این دادگاه جز سرپوش و سانسور جرائم جنایی و حقوقی روحانیت نیست؟

  اسلام = تروریسم
  مسلمان = تروریست

  " کوروش فردوسی "

  پاسخحذف

ما از انتقادات شما پشتیبانی می کنیم ولی نظرات حاوی عبارات رکیک و همچنین اسپم حذف خواهند شد. با سپاس از دیدگاه های شما